Chyba każdy z nas pamięta kultowe klapki Kubota. Teraz czwórka przyjaciół postanowiła reaktywować popularny kiedyś brand i stworzyć modele, w których zakochają się miłośnicy streetwearu i mody rodem z lat 90.Wracają wzbogacone o jakość i design zarezerwowany dla produktów zza zachodniej granicy. Tym razem zostaną z nami na dobre… – piszą twórcy inicjatywy.
Lata 90. W polskich domach wiszą obrazki z Papieżem Polakiem, meblościanki Kowalskich podpierają boazerię, a w telewizorach króluje Magda Masny i „Słoneczny Patrol”. Kiedy nadchodzi pora, żeby wstać sprzed odbiornika i zjeść mielonego z mizerią, trzeba najpierw założyć klapki. No właśnie, słowo klucz – klapki! Co ukazuje ci się przed oczami, kiedy je słyszysz? Nie oszukujmy się: widzisz KUBOTY.
Świat, który przed chwilą zobaczyłeś, to nasz świat. Byliśmy tam i wiemy, ile ta niezwykła nazwa znaczy dla Polaków. Mając pełne wsparcie ze strony twórców, reaktywujemy kultową markę KUBOTA. Liczymy, że obdarzysz nas zaufaniem i pomożesz przywrócić blask królewskiej parze polskich parkietów domowych – piszą młodzi ludzie, którzy postanowili odświeżyć kultowy model obuwia.
Nowe „Kuboty” ma wyróżniać jakość rodem zza zachodniej granicy. „Made in China zmieniamy na Made in Poland” – deklarują twórcy. Obuwie w nowej odsłonie to nowoczesne wzory „z szacunkiem spoglądające na swoich poprzedników”, najlepsze materiały i ręczne wykonanie.
W ofercie znajdziemy modele w w stylu retro oraz egzemplarz specjalnie przygotowany na Mistrzostwa Świata dla fanów piłki nożnej. Klapki w nowej odsłonie można zobaczyć TUTAJ
7 maja rusza zbiórka środków na projekt
Twórcy projektu zachęcają również do wsparcia zbiórki crowdfundingowej, która ma wystartować 7 maja 2018 w serwisie wspieram.to i pozwoli im spokojnie rozwijać swoją wizję mody. Na darczyńców czekają nagrody – m.in. Klapki Kubota dostępne po specjalnej obniżonej cenie. Zbiórkę można wesprzeć TUTAJ
Warto wspomnieć, że 1% ze sprzedaży każdej pary klapków twórcy przekazują Fundacji DKMS wspierającej osoby chore na białaczkę i inne nowotwory krwi.
Źródło: dziennikzachodni.pl, Facebook.com
Czytaj także: Geostrategia, czas na radykalne zmiany