Pogrzeb Jerzego Vaulin odbędzie się w poniedziałek – 16 marca o godzinie 10:00. Uroczystość będzie miała charakter świecki. Vaulin przyznał się do dokonania mordu na łamach Gazety Wyborczej. 28 czerwca 1994 r. Sąd Wojewódzki w Rzeszowie unieważnił postanowienia Wojskowej Prokuratury Rejonowej z dnia 12 grudnia 1946 roku dotyczące umorzenia postępowania wobec śmierci mjr Antoniego Żubryda i jego żony.
Antoni Żubryd ps. „Zuch”, „Orłowski”, był podoficerem piechoty Wojska Polskiego, majorem Narodowych Sił Zbrojnych oraz dowódcą oddziału partyzanckiego NSZ – Zuch. Podczas kampanii wrześniowej w 1939 r. walczył w obronieWarszawy. Działalność partyzancka oddziału „Zucha” została rozbita wskutek przeniknięcia w jego szeregi agentów UB. Wśród nich był jego przyszły zabójca – Jerzy Vaulin vel Wolen – jeden z najbardziej zaufanych podkomendnych majora. Jerzy Vaulin ps. „Warszawiak”, były akowiec, strzałem w tył głowy pozbawił życia Antoniego Żubryda oraz jego będącą w ósmym miesiącu ciąży żonę Janinę. Następnego dnia funkcjonariusze bezpieki zabrali zwłoki. Teściową i syna Żubrydów osadzono na zamku w Rzeszowie. Miejsca pochówku nigdy nie odnaleziono. Mocodawcą Vaulina i wydającym mu polecenia był oficer UB, Władysław Pożoga, który po latach przedstawiał mord na małżeństwie jako swój sukces operacyjny.
Vaulin przyznał się do dokonania mordu na łamach Gazety Wyborczej. 28 czerwca 1994 r. Sąd Wojewódzki w Rzeszowie unieważnił postanowienia Wojskowej Prokuratury Rejonowej z dnia 12 grudnia 1946 roku dotyczące umorzenia postępowania wobec śmierci Antoniego Żubryda. W 1999 r. toczyła się przed Sądem Okręgowym w Krośnie sprawa przeciwko Jerzemu Vaulinowi, oskarżonemu o popełnienie zabójstwa małżeństwa Żubrydów. Proces ten zakończył się umorzeniem sprawy z powodu przedawnienia.
Vaulin pracował m.in. w redakcji literackiej Polskiego Radia, ożenił się ze znaną dziennikarką-Wandą Odolską. Był dziennikarzem gazet „Po prostu”, „Sztandaru Młodych”, „Trybuny Dolnośląskiej” i „Głosu Pracy”. W wytwórni filmowej Czołówka zrealizował ponad 20 filmów. Za swoje dokonania filmowe był wielokrotnie nagradzany przez Ministra Obrony Narodowej.
Odprowadzenie trumny zmarłego Jerzego Vaulin odbędzie się spod drewnianego kościoła na warszawskim Bródnie – od strony św. Wincentego.