Internet stał się rzeczywistością wszystkich ludzi, nie tylko młodych. Nic więc dziwnego, że internetowi twórcy zostali uwzględnieni między innymi w podręczniku do języka polskiego dla trzeciej klasy gimnazjum.
W podręczniku do języka polskiego dla trzeciej klasy gimnazjum pojawiła się notatka na temat internetowych filmów wideo. Wspomina ona o licznych kanałach na YouTube, które przybliżają wiedzę popularnonaukową. „Współcześnie vlogi to popularne źródło nie tylko rozrywki, lecz także wiedzy. Wybranym wątkom z dziejów Polski i świata są poświęcone m.in. kanały „Polimaty” czy „Historia bez Cenzury”. O zjawiskach matematyczno-przyrodniczych opowiadają np. twórcy vlogów „Sci-Fun” oraz „Uwaga! Naukowcy Bełkot”, a filmowe triki i efekty specjalne omawia autor kanału „Na Gałęzi” – czytamy.
Swoją obecność na kartach podręcznika postanowili skomentować twórcy kanału „Historia bez Cenzury”. Wojtek Drewniak opowiada w nim w przystępny sposób na temat różnych wydarzeń z historii nie tylko Polski, ale i powszechnej.
Czytaj także: Stan współczesnej oświaty. Czy czas na radykalne zmiany?
A jak twórcy kanału skomentowali swoją obecność w podręczniku do języka polskiego? „Szalenie miło nam poinformować, że zostaliśmy uwzględnieni w PODRĘCZNIKU SZKOLNYM [konkretnie w podręczniku do j. polskiego dla trzeciej klasy gimnazjum]. Cieszy nas to szalenie i bardzo dziękujemy za masę zdjęć, które nam wysłaliście, żeby nas o tym uświadomić” – napisali na Facebooku.
Czytaj także: Porównali ceny w brytyjskim i polskim Lidlu. Przepłacamy i to całkiem sporo!