Niekwestionowanym szlagierem 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy była potyczka Wisły Kraków z Lechem Poznań. W pierwszym meczu obu drużyn Wisła po zaciętym widowisku pokonała Lech 3:2.
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice
Początek meczu w Gdańsku nie był zbyt atrakcyjny dla kibiców zgromadzonych na PGE Arena. Jedyną wartą odnotowania sytuacją było zderzenie Rafała Janickiego z Kamilem Wilczkiem. Ten drugi został zniesiony na noszach i zastąpił go Marcin Pietrowski. Mecz nabrał przysłowiowych „rumieńców” dopiero na kwadrans przed końcem pierwszej połowy. Wówczas Bruno Nazario wykonywał rzut wolny, a zamieszanie w polu karnym wykorzystał Piotr Wiśniewski i głową umieścił piłkę w siatce. Siedem minut później w podobny sposób, ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0. Humory gdańskim kibicom mogła zepsuć czerwona kartka, którą otrzymał Mavroudis Bougaidis za faul na Wilczku.
Czytaj także: T-Mobile Ekstraklasa: Ciąg dalszy złej passy Lechii Gdańsk, Wisła remisuje w Gliwicach
Po przerwie Piast przejął inicjatywę w spotkaniu, ale akcje tej drużyny kończyły się na słabych strzałach. W 52. minucie hat-tricka skompletował Wiśniewski, który po indywidualnej akcji pokonał Cifuentesa. W 63. minucie sędzia przerwał mecz na kilkanaście minut z powodu zapalenia dużej ilości rac przez kibiców Lechii. Po wznowieniu gry widowisko nie dostarczało wielu emocji. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem honorowego gola zdobył Wilczek, ale to tyle jeśli chodzi o poczynania Piasta. Lechia przełamała się po serii meczów bez zwycięstwa.
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice 3:1 (2:0)
Piotr Wiśniewski (28, 35, 52) – Kamil Wilczek (75)
Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk, Mateusz Możdżeń, Rafał Janicki (10′ Marcin Pietrowski), Damian Garbacik, Mavroudis Bougaidis, Maciej Makuszewski (45+2′ Adam Dźwigała), Stojan Vranjes, Ariel Borysiuk, Piotr Wiśniewski, Bruno Nazario (77′ Piotr Grzelczak), Antonio Colak.
Piast Gliwice: Alberto Cifuentes, Tomasz Mokwa, Kornel Osyra, Hebert, Radosław Murawski (46′ Łukasz Hanzel), Tomasz Podgórski (59′ Bartosz Szeliga), Carles Martinez (54′ Dawid Janczyk), Konstantin Vassiljev, Gerard Badia, Sasa Zivec, Kamil Wilczek
Żółte kartki: Colak (54) – Murawski (34), Martinez (44)
Czerwona kartka: Bougaidis (52)
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)
Wisła Kraków – Lech Poznań
Wisła bardzo szybko przejęła inicjatywę w tym meczu, co skutkowało golem już w 8. minucie. Łukasz Burliga po zamieszaniu w polu karnym umieścił mocnym strzałem piłkę w siatce Lecha. Po stracie gola Kolejorz zdecydowanie ruszył do odrabiania strat. Piłkarze Wisły zostali zepchnięci do defensywy. Krakowska obrona była jednak bardzo szczelna, a Michał Buchalik nie dawał się zaskoczyć. W pierwszej połowie jednak Biała Gwiazda wyszła z opresji obronną ręką i schodziła do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.
Lechici najwyraźniej wzięli przykład od swoich rywali i już na początku drugiej części gry zdobyli wyrównującego gola. Karol Linetty z końcowej spod końcowej linii wycofał futbolówkę do Tomasza Kędziory, a ten przytomnym strzałem pokonał Buchalika. Na nieszczęście dla podopiecznych Franciszka Smudy, musieli oni grać w „10” po czerwonej kartce dla Donalda Guerriera. Po wykluczenia pomocnika z Haiti Lech jeszcze intensywniej zaatakował, co poskutkowało golem w końcówce meczu. Jevtić kapitalnym prostopadłym podaniem wprowadził w pole karne Wisły Kaspera Hamalainena, ten odegrał piłkę do pozostawionego bez opieki Zaura Sadajewa, który z ośmiu metrów pokonał bezradnego w tej sytuacji Buchalika. Potyczka Wisły Kraków z Lechem Poznań zakończyła się zwycięstwem poznaniaków 1:2.
Wisła Kraków – Lech Poznań 1:2 (1:0)
Łukasz Burliga (9) – Tomasz Kędziora (54), Zaur Sadajew (83)
Wisła Kraków: Michał Buchalik – Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok – Emmanuel Sarki (73. Mariusz Stępiński), Rafał Boguski, Dariusz Dudka, Semir Stilic, Wilde-Donald Guerrier – Paweł Brożek.
Lech Poznań: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora (70. Hubert Wołąkiewicz), Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Luis Henriquez – Dariusz Formella (70. Zaur Sadajew), Karol Linetty, Łukasz Trałka, Darko Jevtić, Szymon Pawłowski (89. Barry Douglas) – Szymon Drewniak
Czerwona kartka: Wilde Donald Guerrier (61-za faul)
Żółta kartka – Wisła Kraków: Dariusz Dudka, Richard Guzmics, Emmanuel Sarki. Lech Poznań: Karol Linetty, Łukasz Trałka, Zaur Sadajew. Czerwona kartka – Wisła Kraków: Wilde-Donald Guerrier (61-faul).
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).
Widzów: 17 263.