Łukasz Warzecha zamieścił na Twitterze wpis, w którym odnosi się do rządowego programu „Rodzina 500 plus”. Publicysta w polemice z jedną z użytkowniczek Twittera przypomniał, w jaki sposób finansowany jest program, co spotkało się z oburzeniem sympatyków Prawa i Sprawiedliwości.
2 kwietnia w programie „Woronicza 17” na antenie TVP Info dyskutowano nad podsumowaniem roku działania programu „Rodzina 500+”, w tym o dezaktywizacji zawodowej kobiet, którą zarzuca rządowi w konstruktywnym wotum nieufności Platforma Obywatelska.
Odnosząc się do dyskusji w programie „Woronicza 17” jedna z użytkowniczek Twittera zamieściła na portalu społecznościowym wpis, w którym wskazała, że jako matka trójki dzieci dostała od Prawa i Sprawiedliwości przez rok 12 tysięcy złotych, podczas gdy za rządów Platformy Obywatelskiej nie otrzymała żadnych pieniędzy przez 8 lat.
W odpowiedzi na to twierdzenie publicysta „Do Rzeczy” Łukasz Warzecha wskazał, że kobieta nie otrzymała pieniędzy od partii rządzącej, ale od podatników, ponieważ PiS nie ma żadnych własnych pieniędzy.
Jako mama trójki, od PiS dostałam przez rok 12 tysięcy, od PO zero przez 8 lat.#Woronicza17
— Joanna (@mmagnolia8) 2 kwietnia 2017
Nie „od PiS”. Od podatników. PiS nie ma własnych pieniędzy. https://t.co/x3ZCZ5nNBN
— Łukasz Warzecha (@lkwarzecha) 2 kwietnia 2017
Wypowiedź Warzechy spotkała się z oburzeniem zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, którzy zarzucali publicyście, że nie docenia hojności partii rządzącej oraz tego, że pomaga ona „zwykłemu Kowalskiemu”. Odpowiadając na te zarzuty Warzecha wskazał, że odniósł się jedynie do sposobu finansowania programu, nie oceniając samego programu jako dobrego lub złego. To jednak wystarczyło, żeby wywołać oburzenie sympatyków PiS.
Najśmieszniejsze, że wcale nie napisałem, że 500+ jest dobre albo nie. Przypomniałem tylko, kto daje na to pieniądze.
— Łukasz Warzecha (@lkwarzecha) 3 kwietnia 2017
Jak się okazuje, to wystarczyło, żeby niektórych oburzyć.
— Łukasz Warzecha (@lkwarzecha) 3 kwietnia 2017
Źródło: Twitter.com/lkwarzecha
Fot. Wikimedia