Prezydium klubu parlamentarnego PiS zarekomendowało wydalenie ze swoich szeregów posła Łukasza Rzepeckiego. O decyzji klubu poinformowała dzisiaj Beata Mazurek.
Poseł Rzepecki zasłynął krytyką ustawy paliwowej autorstwa PiS. Przypomnijmy, projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych zakładał wprowadzenie tzw. opłaty paliwowej w wysokości 20 groszy za litr. Pieniądze te miały być przeznaczone na remont lokalnych dróg.
Pomysł ten wzbudził duży sprzeciw nie tylko wśród opozycyjnych polityków, ale także wśród obywateli. Nawet wszyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości nie byli do niego przekonani. Wśród nich znalazł się m.in. poseł Łukasz Rzepecki, który podczas sejmowej debaty nad projektem ustawy zaapelował, aby za nim nie głosować.
Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska. Dlatego z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, do kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, żebyście wycofali państwo podpisy pod tą ustawą. Ja będę w pierwszym czytaniu za odrzuceniem tej ustawy – mówił Łukasz Rzepecki podczas debaty.
Rzepecki opowiadał się również za uchyleniem immunitetu swojemu partyjnemu koledze, Dominikowi Tarczyńskiemu. Chodzi o spór między Tarczyńskim a Marcinem Kierwińskim z PO. Polityk Platformy uważa, że został zniesławiony przez posła PiS, który kilka miesięcy temu zarzucił mu lobbing na rzecz Airbusa. W Polsce trwała wówczas burza polityczna wokół śmigłowców caracal.
Dziś rano na antenie TVN 24 Rzepecki ponownie zaapelował do Tarczyńskiego, aby zrzekł się immunitetu. Jak tłumaczył, tylko w ten sposób można wyjaśnić ewentualne powiązania posła PO Marcina Kierwińskiego z Airbusem. W odpowiedzi, przed południem został odwołany z sejmowej komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych, gdzie zastąpi go Arkadiusz Mularczyk, a jak podało Polskie Radio 24 na Twitterze prezydium klubu PiS zarekomendowało także wydalenie posła z klubu.
Rzepecki poza PiS? W sumie zrozumiałe, ale jak zwykle okazuje się, że największy grzech wobec partii to brak lojalności, a nie kompetencji.
— Marcin Makowski (@makowski_m) 29 września 2017
Źródło: dorzeczy.pl, Twitter.com, YouTube.com/InfoPolska24