Nietypowe zjawisko na polskim niebie dostrzegli internauci. Jeden z nich dość opisał je dość szczegółowo po wcześniejszej analizie za pomocą teleskopu.
Nietypowe zjawisko, które ukazało się na polskim niebie, dostrzegł jeden z internautów. Mężczyzna obserwował je za pomocą teleskopu.
„O 23:23 w Warszawie zaobserwowałem przez teleskop około 25-30 punktów ustawionych w linii poruszających się z zauważalną prędkością” – pisał na forum serwisu Astropolis internauta posługujący się nickiem SMAT969
Nietypowe zjawisko na polskim niebie. Co to było?
Internauta, który zauważył nietypowe zjawisko na polskim, przyznaje, że dostrzegł szybko poruszające się punkty. Jak twierdzi, jego pierwszą myślą było to, iż zjawiskiem, które widzi jest Starlink, czyli satelity Elona Muska.
„Skierowałem na nie teleskop było widać tylko szybko poruszające się punkty. Pierwsze co pomyślałem to – Starlink” – napisał mężczyzna.
Co ciekawe, wspomniane zjawisko dostrzegli także internauci zrzeszeni w serwisie Wykop.pl. Oni również twierdzą, że były to satelity Elona Muska.
„Co to był za widok… Kilkadziesiąt punktów świetlnych w łańcuszku jeden za drugim… Z zachodu dokładnie na wschód, jednostajnie. Jeśli 23.23 było je widać i teraz, to w takim razie to na pewno StarLink” – napisał jeden z użytkowników Wykopu, który zobaczył nietypowe zjawisko na polskim niebie.
Moment, na którym widać dziwny „sznur” poruszających się punktów, został uwieczniony, a następnie opublikowany w serwisie YouTube.
Nie wszyscy użytkownicy, którzy komentowali nietypowy widok są przekonani, iż były to satelity Elona Muska. Niektórzy uważają bowiem, że było to jedno ze zjawisk astronomicznych, które dotąd nie było widoczne gołym okiem.
Starlink to najnowszy pomysł Elona Muska, amerykańskiego miliardera, założyciela SpaceX oraz Tesli. Ta pierwsza firma jednocześnie wystrzeliła w kosmos 60 pierwszych satelitów internetowych. Łącznie, w ramach programu Starlink, ma być ich 12 tysięcy.
W przyszłości Elon Musk zamierza stworzyć gęstą sieć satelitów, których zadaniem będzie zapewnienie dostępu do internetu w każdej części naszej planety.
Czytaj także: Ekspert: w Polsce odczuwamy już negatywne skutki zmian klimatu