Najbogatszy Polak. Pozostawił majątek wart 15 mld złotych. Nawet najwięksi wrogowie z szacunkiem mówili o skali jego przedsięwzięć.
Drapieżny kapitalista i hojny filantrop. Ikona transformacji polskiej gospodarki. Człowiek, który z upodobaniem kolekcjonował zarówno dzieła sztuki, jak i znajomości z możnymi tego świata. Hanna Suchocka radziła się go, czy ma objąć posadę premiera RP. Przyjmował go Donald Tusk. Do jego firmy zaglądał Marian Krzaklewski. Szczególne relacje łączyły go z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, do którego miał nieograniczony dostęp.
Książka zawiera wypowiedzi Jana Kulczyka, których udzielił autorom przed śmiercią w Wiedniu. Opowiada o drodze do bogactwa i zdarzeniach, bez których nie osiągnąłby swojej pozycji. Polemizuje z krytyką i zarzutami, jakie towarzyszyły mu odkąd zaczął zarabiać duże pieniądze. Po raz pierwszy opowiada o kulisach swoich największych inwestycji. Osobiste relacje to najważniejsza część jego narracji, bo jak lubił mawiać doktor Jan Kulczyk, interesy robi się z ludźmi, a nie z firmami.
Czytaj także: \"Jan Kulczyk. Biografia niezwykła\" - C. Bielakowski, P. Nisztor [recenzja]
Wydarzenie odbędzie się 9 listopada, o godzinie 18:30 w Centrum Biznesowo-Finansowym w sali Kino KC (poziom -1) przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie. Z autorami: Cezarym Bielakowskim i Piotrem Nisztorem rozmawiać będzie Grzegorz Sadowski – kierownik działu Rynek w tygodniku „Wprost”.