Wprowadzane przez PiS zmiany w ustawie o Sądzie Najwyższym wywołały falę sprzeciwu m.in. ze strony przeciwników rządu. Tradycyjnie ostrej krytyce został poddany Stanisław Piotrowicz. Jednak wpis autorstwa Marii Nurowskiej na Facebooku, zdaniem wielu, przekroczył granice dobrego smaku. O sprawie pisze portal dorzeczy.pl.
Stanisław Piotrowicz, jako szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, siłą rzeczy stał się twarzą reformy wymiaru sprawiedliwości autorstwa PiS. Polityk jest często krytykowany za sposób prowadzenia posiedzeń. Niektórzy wypominają mu również przeszłość – był prokuratorem w czasie stanu wojennego i członkiem PZPR.
To właśnie jego postanowiła „ukarać” Maria Nurowska. „Stało się, zrobiłam laleczkę prokuratora Piotrowicza i wbijam w nią szpilki. Jego dni są policzone…” – napisała na Facebooku. Pisarka już wcześniej wielokrotnie dawała do zrozumienia, co sądzi o rządach PiS, jednak słowa dotyczące Piotrowicza został odebrany dwojako. W dyskusję pod wpisem włączyła się m.in. Agnieszka Holland.
„Marysiu, ja to zrobiłam w młodości 2 razy, za każdym razem ze skutkiem śmiertelnym. Obiecałam sobie i mojej córce, że już nigdy żadnego voodoo nie wykonam. Jestem przeciwna karze śmierci!” – napisała.
Czytaj także: Nurowska o posłance PiS. \"Padnij przed Panem Profesorem na kolana durna babo!\
„Jest bardzo skuteczny, zamordysta, to co on wyprawia w Komisji Sprawiedliwości, nie ma na to określenia. Poza panną Wassermann nikt z nich nie jest tak bezczelny, a przez to skuteczny. Więc ja jestem za laleczką voodoo, nie musi od razu zabijać, wystarczy mały wylew i paraliż” – odpowiedziała Nurowska.
"Wielka pisarka" #Nurowska z #KOD sięgnęła po znacznie bardziej radykalne środki walki o demokrację ? pic.twitter.com/TQt9MljlsZ
— KOW z KOD (@KOW_z_KOD) 19 lipca 2018
Rozmowę uwiecznił Karol Gac, dziennikarz DoRzeczy.pl.
„Nie musi OD RAZU zabijać, wystarczy mały wylew i paraliż”. Elyta. Agnieszka Holland i Maria Nurowska o laleczce voo-doo S. Piotrowicza. pic.twitter.com/BtxkEPx1Aw
— Karol Gac (@Karol_Gac) 20 lipca 2018