W oddalonej o ok. 40 km od Warszawy Wręczy (pod Mszczonowem) powstaje Suntago Wodny Świat, czyli największy park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej. Twórcy ujawnili, jak będzie wyglądać kompleks, a kilka dni temu opublikowano materiał podsumowujący budowę obiektu w 2017 roku.
Suntago Wodny Świat to nie tylko największy park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej, ale również największy zadaszony park na Starym Kontynencie. Twórcy projektu aquaparku poinformowali, że kompleks będzie podzielony na trzy strefy:
Saunaria – znajdziemy tutaj nie tylko sauny, ale również prywatne gabinety masażu, solaria oraz mineralne baseny zdrowotne.
Relaks – basen o powierzchni 1 tys. metrów kwadratowych i o powierzchni 20 tys. metrów kwadratowych (z otwieranym dachem). W tej części ma się znaleźć m.in. 700 prawdziwych palm.
Czytaj także: Wręcza: Budowa największego zadaszonego aquaparku w Europie dobiega końca. Niedługo otwarcie [WIDEO]
Wodna dżungla Jamango – kompleks ponad 3 km zjeżdżalni wodnych, a wśród nich najdłuższa w Europie o długości 320 m. W sumie znajdziemy tu 30 różnych zjeżdżalni.
Czytaj także: Zbliża się otwarcie gigantycznego aquaparku pod Warszawą. Ujawniono datę końca kontroli
To nie wszystko. Twórcy Suntago Wodny Świat znaleźli w kompleksie miejsce dla pięciu restauracji i czterech barów, które zostaną usytuowane w pobliżu basenów. Według planów obiekt będzie zdolny przyjąć 15 tys. osób każdego dnia.
„Suntago Wodny Świat będzie wspaniałym miejscem na spędzanie wolnego czasu z całą rodziną we wszystkie dni tygodnia. (…) Nareszcie, Polacy i mieszkańcy sąsiadujących krajów będę mieli najwyższej klasy park wodny w swoim otoczeniu” – powiedział Peter Dudolenski, szef Global City Holdings (inwestora odpowiedzialnego za Park of Poland).
Jak wyglądają postępy w budowie Suntago Wodny Świat?
Kilka dni temu przedstawiciel inwestora podzielił się kolejnymi informacjami związanymi z budową parku. Okazuje się, że udało się wylać 70 proc. fundamentów, ponadto wykorzystano już ponad 7 tys. metrów sześciennych betonu i ponad 1 tys. ton stali. Zarządzający budową zapowiadają, że jeszcze w 2018 roku mają się zacząć prace wykończeniowe.
Szacuje się, że koszt parku wodnego wyniesie 150 mln euro. Natomiast jego otwarcie wyznaczono na 2019 rok.
Park of Poland
Warto dodać, że park wodny ma być częścią kompleksu rozrywkowego Park of Poland. Global City Holdings informuje, że całość projektu zajmie powierzchnię ok. 400 hektarów (dla porównania – park wodny to tylko 20 hektarów). W planach są m.in. parki tematyczne, hotele, centrum konferencyjne i handlowe, a nawet apartamentowce i biurowce.
„Park of Poland będzie przyciągał gości z całej Polski oraz turystów z całej Europy, bo w przeciągu godziny jazdy samochodem do obiektu będzie mogło dotrzeć 8 milionów osób. Jest to ogromna inwestycja, która tylko w pierwszym etapie stworzy około 600 nowych miejsc pracy” – powiedział Mooky Greidinger, jeden z inwestorów Global City Holdings.