Twitter zrewolucjonizował rynek medialny w Polsce. Stał się niezwykle istotnym narzędziem do komunikacji polityków z dziennikarzami czy wyborcami, a także do komentowania przez nich bieżących wydarzeń. Nietypową drogę wybrał zaś Janusz Piechociński, który postanowił, iż po porażce w wyborach parlamentarnych, skupi się tylko na stricte merytorycznym przekazie.
Piechociński, były prezes PSL, partii, której, przynajmniej w teorii, problemy wsi leżą na sercu najbardziej, uznał, iż polityczna „naparzanka” na Twitterze nie jest dla niego. Były poseł zaczął publikować na swoim koncie jedynie konkretnie, merytoryczne informacje. Dzięki temu osoby obserwujące profil byłego szefa Ludowców mogą dowiedzieć się, iż w ciągu 6 miesięcy 2016 roku gdański Naftoport przeładował łącznie 5,41 mln ton ropy i produktów naftowych, a Biedronka wprowadziła do sprzedaży ponad 200 produktów marki własnej. Zostaną poinformowane również o aktualnych cenach żyta, mrożonych porzeczek czy żywca drobiowego.
Większość Polaków po 50. wspiera finansowo dzieci i wnuki
Czytaj także: Janusz Piechociński znów rozbawił internautów. Tym razem zamieścił wpis o... preferencjach alkoholowych Polaków
— Janusz Piechociński (@Piechocinski) 7 sierpnia 2016
Dramat na rynku mleka. W północno-wschodniej Polsce
ceny za litr mleka dochodzą do zaledwie 40 gr.— Janusz Piechociński (@Piechocinski) 5 sierpnia 2016
Marża Orlenu najniższa od końca 2014 roku
— Janusz Piechociński (@Piechocinski) 5 sierpnia 2016
Twitter Janusza Piechocińskiego jest pełen takich wpisów. Zwykle nie wywołują one wielkiego zainteresowania wśród czytelników. Trzeba jednak przyznać, iż były prezes PSL jest w swoich działaniach konsekwentny i obranej taktyki, pomimo szyderstw innych użytkowników Twittera, nie zmienia. Polityk, dzięki publikowanym przez siebie informacjom, wrósł w krajobraz tego medium społecznościowego i dziś chyba nikt nie wyobraża sobie porannej kawy bez wpisu Piechocińskiego. W końcu nie każdy wie, iż…
Pojedyncza filiżanka kawy zawiera 11 proc. dziennej zalecanej ilości witaminy B2, 6%. kwasu pantotenowego, czyli witaminy B5,
— Janusz Piechociński (@Piechocinski) 4 sierpnia 2016
Dobrego dnia!
źródło: Twitter
Fot. Wikimedia/Robert Orzechowski