Niemal 80 procent Polaków oczekuje odejścia od zmian czasu – wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Przepisy w tej kwestii regulowane są jednak na szczeblu europejskim. Teraz głos w sprawie zabrało Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
Najnowszy sondaż IBRiS dla Radia ZET jasno wskazał, że Polacy oczekują odejścia od zmian czasu. Podobny wynik uzyskała Komisja Europejska w teście przeprowadzonym jeszcze w 2018 roku. Wówczas wykazano, że aż 84 procent ankietowanych nie chce przestawiać zegarków. Zapowiedziano, że po raz ostatni zrobimy to w 2021 roku. Niestety, prace zostały wstrzymane ze względu na pandemię COVID-19, a głównym hamulcowym miały być kraje południowe.
Czy jest szansa, że w końcu odejdziemy od praktyki zmiany czasu? Głos w tej sprawie zabrało Ministerstwo Rozwoju i Technologii, którego komunikat cytuje „Rzeczpospolita”. „Na chwilę obecną nie jest wiadome, jakie będą dalsze losy tego projektu oraz czy i kiedy ostatecznie odejdziemy od sezonowych zmian czasu” – czytamy.
W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak w najbliższy weekend po raz kolejny przestawić zegarki. W nocy z 29 na 30 października trzeba będzie to zrobić z godziny 3:00 na 2:00. Dzięki temu będziemy mogli spać godzinę dłużej.
Czytaj także: Nostradamus przewidział, co wydarzy się w 2023 r. Mówił o tajemniczej osobie
Źr.: Rzeczpospolita