W kwietniu ponad 20 procent mniej sprzedanych egzemplarzy odnotowała „Gazeta Wyborcza” w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku – informuje portal WirtualneMedia.pl. Jednak nie tylko ona ma problemy.
W zestawieniu kwietniowej sprzedaży polskich dzienników, jaki został przygotowany przez portal WirtualneMedia.pl widać wyraźną tendencję spadkową. Każdy z dziewięciu dzienników ujętych w zestawieniu odnotował spadek sprzedaży w porównaniu z kwietniem ubiegłego roku. Można więc wyraźnie zauważyć, że Polacy zdecydowanie czytają mniej gazet, przynajmniej jeśli chodzi o te wydawane codziennie.
Liderem sprzedaży wciąż pozostaje „Fakt”, którego pozycja jest póki co niezagrożona. Wprawdzie odnotował on spadek sprzedaży o niecałe 6 procent (dokładnie 5,99 procenta), jednak wciąż sprzedaje ponad 266 tysięcy egzemplarzy.
Czytaj także: Polacy przestają kupować gazety codzienne? Największy spadek \"Gazety Wyborczej\", ale inne tytuły też z problemami!
Zmiana nastąpiła natomiast na drugiej pozycji. Rok temu w kwietniu to miejsce zajmowała „Gazeta Wyborcza” z nakładem ponad 170 tysięcy egzemplarzy. Teraz „GW” spadła na trzecie miejsce, odnotowując kolejny, gigantyczny spadek sprzedaży, wynoszący 20,83 procenta. Obecnie jej nakład to nieco ponad 133 tysiące egzemplarzy.
Na drugie miejsce wskoczył za to „Super Express”, który odnotował spadek sprzedaży o 8,6 procenta. Jednak z nakładem ponad 133,5 tysiąca egzemplarzy udało mu się wyprzedzić „Gazetę Wyborczą”.
Na dalszych pozycjach znajdują się gazety z o wiele mniejszym nakładem. Jednak każda z nich w porównaniu z kwietniem ubiegłego roku odnotowała znaczny spadek sprzedaży. Na czwartym miejscu znajduje się „Rzeczpospolita”, której sprzedaż spadła o 9,71 procenta, dalej jest „Dziennik Gazeta Prawna” (spadek o 6,58 procenta), „Przegląd Sportowy” (spadek o 4,19 procenta), „Gazeta Polska Codziennie” (spadek o 8,92 procenta), „Puls Biznesu” (spadek o 6,01 procenta) oraz „Parkiet Gazeta Giełdy” (spadek o 9,63 procenta).
Czytaj także: „The Voice Kids” trafi do TVP. W ramówce równolegle z „dorosłą” wersją?