Popkulturowa Akademia Wszystkiego, dawniej znana jako Akademia Węży, po raz 7. zorganizowała plebiscyt, w trakcie którego wybrano najgorszy polski film minionego roku.
W plebiscycie znalazło się 13 kategorii. W aż dziewięciu z nich zwyciężył film pt. „Botoks” wyreżyserowany przez Patryka Vegę. Przedstawiciele Akademii nie zostawili suchej nitki na filmie, który, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, miał stać się prawdziwym hitem.
„Botoks” zwyciężył w kategoriach: najgorszy film, najgorsza reżyseria, najgorszy scenariusz, żenujący film na ważny temat, najgorsza rola męska, występ poniżej talentu, efekt specjalnej troski, najbardziej żenująca scena.
Lista laureatów Węży 2018:
Wielki Wąż – Najgorszy Film Roku „Botoks”
Najgorsza reżyseria: Patryk Vega – „Botoks”
Najgorszy scenariusz: Patryk Vega – „Botoks” Żenujący film na ważny temat „Botoks”
Najgorsza rola męska Piotr Stramowski – „Botoks” Najgorsza rola żeńska Małgorzata Krukowska – „Totem”
Występ poniżej talentu Grażyna Szapołowska – „Botoks” Najgorszy duet na ekranie Marieta Żukowska i Piotr Stramowski – „Botoks”
Najbardziej żenująca scena Seks z psem – „Botoks”
Efekt specjalnej troski Płód po aborcji – „Botoks”
Najgorszy teledysk okołofilmowy Dempsey & Tune Seeker „Dwie Korony” – „Dwie Korony”
Najgorszy Plakat „Na układy nie ma rady”
Najgorszy przekład tytułu zagranicznego „Once Upon A Time In Venice” – „Jak dogryźć mafii”
Film krytykowany był już chwilę po premierze. Suchej nitki na obrazie Patryka Vegi nie zostawiła m.in. dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska. Jeśli chcecie zobaczyć kilka naturalistycznych scen porodów- to jest film dla was. Krew się leje, trupy są, w przeróżnych konfiguracjach. Martwe ciała też. Uwaga: jak na Vegę mało jest k**ew, za to słowo ch*j pada bardzo często – napisała w swojej recenzji. Więcej TUTAJ.
Obraz Patryka Vegi to historia czterech kobiet, których losy splatają się w murach szpitala. Szpital ukazany w „Botoksie” to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy – czytamy w opisie produkcji w branżowym serwisie filmweb.pl.
W filmie występują aktorzy znani z wcześniejszych filmów Vegi. Wśród nich m.in.: Olga Bołądź, Janusz Chabior, Sebastian Fabijański, Piotr Stramowski czy Tomasz Oświeciński.
źródło: wirtualnemedia.pl, wMeritum.pl